Srbija je jaka toliko da može da garantuje bezbjednosti svim Srbima, izjavio je predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić nakon što je na vojnom poligonu “Pasuljanske livade” prisustvovao gađanju iz najmodernijih sredstava i sistema Vojske Srbije.
Stevandić je rekao da oružje koje je danas prikazano znači da više niko neće pomisliti na to da ugrožava Srbe, srpski narod, kako to piše u strategiji odbrane Srbije.
Istakao je i da se Srbi u Republici Srpskoj osjećaju sigurnije i bolje.
– Nikada kao sada nismo bili toliko povezani, zagrljeni, nikad nije bilo veće zajedništvo. To zajedništvo je najveća garancija naše budućnosti. Ono će moći da se nasloni i na ekonomski razvoj, vojnu snagu i geopolitičku poziciju u budućnosti – rekao je Stevandić.
Napomenuo je da je oružje, čija je upotreba danas prikazana, isključivo namijenjeno odbrani i da Srbija pokazuje odgovornost tako što ide 20 godina ispred drugih.
– Činjenica je da je Srbija trenutno najjača u razvoju i da ima najbolju zaštitu, a da smo svi mi, pripadnici srpskog naroda, korisnici tih benefita.
Najvažnije jeste da smo 20 godina ispred ostalih i da pripadamo jednom entitetu, jednom narodu, jednoj državi, jednom oružju – rekao je Stevandić.
data-nosnippet>




