Banjalučanin Vladimir Šagadin, grafički je dizajner, publicist i producent medijskih sadržaja u novinama, radiju i televiziji gostovao je na Podcastu Tribina – Jutarnji espresso i u svom stilu slikovito opisao nastup reprezentacije BiH na Svjetskom prvenstvu.
Zmajevi su sinoć u trećem kolu savladali Katar i tako se plasirali u nokaut fazu Svjetskog prvenstva gdje nas čeka duel protiv Sjedinjenih Američkih Država.
U jednom momentu je progovorio o Esmiru Bajraktareviću i vrlo emotivno pričao o ovom mladiću i njegovom penalu kojim je trasirao put Zmajevima na Mundijal.
“Narativ životni je taj da taj mali nije trebao postojati. Neću sad objašnjavati, ne trebamo ići u to, svi znamo o čemu govorim”, izjavio je Šagadin i nastavlja:
“I on se zaleti protiv Donnarumme, oprostite, malo sam osjećajan… nije ga ni pogledao. Ja od tada taj penal ne mogu gledati”.
Slikovito je opisao šok, ali i ponos kada je vidio početnu postavu Zmajeva u kojima su glavni igrači Esmir Bajraktarević i Kerim Alajbegović.
“Kad vidiš tu djecu koja počinju utakmicu, vidiš onaj Malić, Esmir, Kerim… to dječije lice, pa to su djeca koja se nisu još obrijala kako treba. I Sergej Barbarez ide jedino kako je morao i kako je mogao, ide s njima”, istakao je Šagadin i dodao:
“Zaslužili su ti ljudi dole još jednu utakmicu. Objektivno, BiH bi trebala završiti svoj put nakon sljedeće utakmice. Ali j….š objektivno. Što ta BiH ne bi igrala u finalu Svjetskog prvenstva. To mi volimo, to je to jutro, da budemo nerealni, da razmišljamo, da se lažemo. Ja sam plakao, opet, još kad sam vidio onog malog Mahmića, pa rekoh: Imaš li bolan koga punoljetnog da staviš u tu ekipu? Naravno šalio sam se”, rekao je Šagadin.
data-nosnippet>




